Ako sa postarať o psa?

Ako majiteľ psa, chcete vedieť, že sa staráte o Vášho psíka dobre. To znamená, že sa učíte o základnej starostlivosti o psov a spĺňate základné potreby svojho psa, aby ste zabezpečili jeho zdravie a šťastie. Rovnako ako ľudia aj psi potrebujú potravu, vodu a prístrešie na prežitie. Rovnako ako ľudia – бързи заеми онлайн, psi potrebujú fyzickú starostlivosť a lásku, aby sa darilo. Áno, existuje veľa potrieb pre domácich miláčikov, ktoré Váš pes potrebuje, ale ide najmä o poskytnutie správnej starostlivosti a prostredia pre Vášho psa. Tu je to, čo potrebujete vedieť o základnej starostlivosti o psov, aby Váš pes bol zdravý, šťastný a bezpečný.

Správna výživa

Zdravá a vyvážená strava je základnou súčasťou starostlivosti o psov. Vyberajte potravinárske spoločnosti, ktoré sa zaviazali používať vysokokvalitné zložky namiesto plnív. Vyberte kvalitnú stravu, ktorú má Váš zviera rado. Míňanie veľa peňazí na špičkovú stravu je zbytočné, ak Váš pes ju nebude jesť. Mnoho spoločností poskytuje vzorky, ktoré si môžete vyskúšať bez nákupu celého veľkého balenia. Ostatné ponúkajú záruku vrátenia peňazí, ak Váš pes nemá rád ich jedlo. Ak sa rozhodnete poskytnúť psovi domácu stravu, prediskutujte zložky so svojím veterinárnym lekárom, aby ste sa uistili, že sú pre Vášho psa správne. Potom urobte malé dávky, kým si nie ste istí, že sa Vášmu psu táto strava skutočne páči.

Akonáhle ste našli chutnú stravu, pozrite sa, ako váš pes reaguje počas prvých niekoľkých týždňov. Pokles energetickej hladiny alebo matná srsť môže byť následkom zmeny stravy. Ak zmeníte stravu psa, urobte to vždy postupne, aby ste sa vyhli rozrušeniu gastrointestinálneho traktu alebo averzii voči jedlu. Obráťte sa na svojho veterinárneho lekára pre výživové rady, najmä ak zistíte nejaké zmeny v zdraví Vášho domáceho miláčika. Vždy sa uistite, že Váš pes má prístup k dostatočnému množstvu čerstvej, čistej vody.

Domov je viac ako len úkryt

Psy sú spoločenské zvieratá a vo všeobecnosti nie sú spokojné, keď sú vylúčené z rodiny. Aj keď niektoré okolnosti môžu vyžadovať, aby psy žili vonku, väčšina psov je chovaná v primárne vnútornom prostredí. Váš pes by mal mať priestor domu, ktorý je vyhradený ako jeho vlastný priestor, napríklad chovateľská stanica, prepravka alebo posteľ. Toto učí Vášho psa, aby rešpektoval svoj vlastný priestor a naopak aj Váš. Nastavte si základné pravidlá, presadzujte mimoriadne oblasti domu a uvítajte svojho psa na prípustných miestach.

Ak váš pes trávi čas vonku, poskytnite mu prístup k dverám dnu. Nikdy nenechávajte psa bez dozoru mimo prístrešku, najmä v horúcom počasí alebo v chladnom počasí, pretože to môže mať vážne zdravotné dôsledky.

Fyzická údržba

Udržujte svojho psa pri zdraví pravidelným cvičením a preventívnou veterinárnou starostlivosťou. Vytvorte cvičenie, aj keď je to každé ráno len prechádzka okolo domu či paneláku. V závislosti od plemena Vášho psa môže byť potrebné viac cvičenia, ale nepreháňajte ho. Navštívte svojho veterinárneho lekára najmenej raz alebo dvakrát do roka na preventívnu prehliadku. Potenciálne problémy sú často identifikované skôr, než Váš pes v skutočnosti vykazuje príznaky ochorenia. Každý pes potrebuje základné ošetrovanie, ako kúpanie a strihanie nechtov. Niektorí psi dokonca potrebujú pravidelné strihanie. Vytvorte režim starostlivosti a držte sa ho.