Aká mačka je pre Vás ta pravá?

Existuje veľa dôležitých vecí, na ktoré je potrebné myslieť, skôr než si vyberiete svojho nového kamaráta – topkreditx.com. Prvým krokom k začatiu dlhého a trvajúceho priateľstva s mačkou je samozrejme výber mačky, ktorá je pre vás tá pravá.

Podľa definície je to najväčšie rozhodnutie, ktoré urobíte, pokiaľ ide o Vašu mačku. A to je dôležité rozhodnutie, pretože mačka – na rozdiel od oblečenia, konzoly s videohrami alebo spotrebného elektronického tovaru – je živá, dýchajúca bytosť, ktorá bude potrebovať Vašu starostlivosť a pozornosť pre ďalších 10, 15 alebo dokonca 20 rokov.

Existuje toľko mačiek a tak veľa druhov mačiek, ktoré si môžete vybrať, že môže byť ťažké vedieť, odkiaľ začať. Nižšie uvedieme niekoľko dôležitých vecí, ktoré je potrebné zvážiť.

Chcete mačku, ktorá bude spolu s Vami spať na gauči? Chcete mačiatko alebo dospelú mačku?

Mačiatka sú rozkošné, zvedavé, hravé a plné energie. Môžu tiež byť obťažujúce, vyžadujú si veľa dohľadu a trpezlivosti, aby ste ich udržali mimo ťažkostí. A mačiatko je neznámy subjekt – naozaj neviete, akú mačku budete mať, akonáhle vyrastie do svojej mačacej osobnosti.

Dospelé mačky sú zvyčajne pokojnejšie, menej skákavé a menej škodlivé. U dospelých mačiek, ktoré vidíte, zvyčajne dostanete to, čo vidíte, takže ak hľadáte konkrétne vlastnosti, zvážte mačky, ktoré sú staršie ako rok. Pri výbere mačky majte na pamäti aj svoju rodinu. Mačiatka a veľmi malé deti sa zvyčajne dobre neznášajú, pretože mačiatka môžu byť krehké a malé deti drsné. Deti a batoľatá majú tendenciu chytiť najbližšiu časť mačky, či už je to chvost, ucho alebo kožušina, a nemôžu odolávať tomu, aby mačku veľmi objímali. Vždy kontrolujte akékoľvek interakcie medzi Vašim dieťaťom a Vašou mačkou.

Mačky, rovnako ako ľudia, sú jednotlivci. Žiadne dve nie sú úplne podobné, či už sú z rovnakého plemena alebo dokonca rovnakého vrhu. Niektoré mačky sú veľmi milé a tolerujú akúkoľvek manipuláciu. Tieto mačky sú ideálne pre malé deti alebo starších ľudí, ktorí chcú a ocenia tento typ mačky. Ostatné mačky nemajú radi, aby boli zdvihnuté alebo držané, a prichádzajú k Vám len keď sa im to páči. Mačky majú rôznu mieru energie: niektoré dávajú prednosť spánku počas celého dňa, zatiaľ čo iné sú neustále na cestách.

Osobnosť sa môže veľmi líšiť podľa plemena (кредити без доказване на доход). Ak sa rozhodnete, že chcete čistokrvnú mačku musíte si dobre vybrať. Perzské mačky sú napríklad obyčajne sedavé, zatiaľ čo bengálske alebo iné exotické plemená majú tendenciu byť extrémne aktívne. Siamské mačky majú povesť, že sú veľmi prítulné.

Krátku alebo dlhú srsť? Toto je hlavne otázka preferencie a Vašej ochoty venovať čas pravidelnej starostlivosti. Dlhosrsté mačky vyžadujú časté ošetrovanie, aby sa zabránilo zalepovaniu chlpov. Nie všetky mačky majú radi, keď sa o nich staráte. Mačky s krátkymi chlpmi nevyžadujú toľko kefovania, ale mali by ste odstrániť voľné chlpy, stimulovať kožu a olejovať srsť. Mačka, ktorá má rada starostlivosť, začne mňaukať, keď uvidí kefu. Existuje oveľa menej plemien mačiek ako plemien psov. Väčšina psích plemien sa vyvinula z typu práce, ktorú mali robiť. Plemená mačiek boli vyvinuté prevažne pre spoločenstvo, takže medzi plemenami mačiek je menej osobnostných rozdielov. Niektoré plemená sú náchylné k určitým zdravotným problémom a existuje veľa chovateľov, ktorý ich predávajú bez dôrazného upozornenia.